Giriş Yap  Kayıt Ol
AVM Listesi
Marka
E-Ticaret
Emlak
Sinema
Otel
Mekan
Market
Güncel
AVM
Marka
Teknoloji
Emlak
E-Ticaret
Otel
Market
Mekanlar
Sinema
Röportaj


Bülent KARATAŞ
PARK328 AVM Genel Müdürü

27.02.2012 - 14:29
Okunma: 788

Kısaca kendinizi tanıtırmısınız?
1972 Mersin doğumluyum. İşletme mezunuyum.1995 yılından 2011 yılına kadar Migros Tic.A.Ş. de yönetici olarak çalıştım. 2011 Senesinde KDM bünyesinde AVM sektöründe profesyonel iş hayatıma devam etmekteyim. KDM bünyesinde 2011 yılında İnegöl Avm ile sonra 2012’nin başında Osmaniye PARK 328 AVM de yöneticilik görevimi sürdürüyorum.

Park 328’in mimari yapısı ve karekteristik özelliklerinden bahsedermisiniz?
Dünyanın sayılı mimarlarından, Sayın Ali Osman Öztürk tarafından tasarlanan Park 328 AVM , kendine has bir mimari yapı ile göz dolduruyor. 49.000 m2 inşaat alanı üzerine kurulu yaklaşık 20.000 m2 kiralanabilir alanı ve 417 araçlık açık, 134 araçlık kapalı otoparkı ile bulunduğu bölgenin ilk ve tek modern alışveriş merkezidir. Alışveriş Merkezi olmasının yanında eğlence, kültür ve daha bir çok faaliyeti içinde barındıran bir yaşam alanıdır.

Park 328 AVM, iki kat üzerinde yer almasıyla beraber gün ışığından maximum derecede faydalanmasının da avantajını yaşamaktadır.

Park 328 Alışveriş merkezi Osmaniyenin yeni yaşam alanı haline gelmiştir. Açık terasları ve şık cafe alanları ve 5 salonda 550 kişilik modern sinemasıyla ziyaretçilerine hizmet vererek sosyal hayatlarına da farklılık katmıştır.

Açılalı kısa bir süre olmasına rağmen kapı girişlerinizin yüksek oluşunun sebeplerinden birisi şehirdeki tek alışveriş merkezi oluşumudur, yoksa başka faktörlerde var mıdır?

Şehirdeki tek alışveriş merkeziyiz. Ayrıca Osmaniyede sosyal hayatın bir parçası olduk. Marka karmasında ise Osmaniye’de bulunmayan markaların olması sebebiyle tercih nedeni sayılıyoruz. Bütün bu kriterlerin bir araya gelmesi ile kapı giriş sayılarımıza yansıması birbirine paralel olan etkenler olarak karşımıza çıkıyor.

Bulunduğunuz lokasyondan bahsedermisiniz? 
Bulunduğumuz lokasyonu yorumlayacak olursak;Osmaniye modern yerleşim alanı olması sebebiyle şehir merkezinin artık bu tarafa kaydığını söyleyebiliriz. Osmaniye İli yeni Hükümet Konağı , Ticaret odası , Yeni Hastaneleri ve yapılan yeni konsept akıllı konutlar bu lokasyonda bulunmaktadır. Park 328 Alışveriş Merkezi Osmaniye ‘nin yeni ve modern yaşam merkezi olarak hızla gelişen bir bölgede inşa edilmiştir.

Alışveriş merkezinizin doluluk oranı nedir? Ne tip bir mağaza karmasına sahip? Yerel markalarda yer aldımı?

Alışveriş Merkezimizin doluluk oranı şuanda %98 civarındadır. AVM’ de ulusal ve uluslararası seçkin markaların yanı sıra bir adetde yerel üretici markamız yer almaktadır. Alışveriş Merkezimizde marka karması oluşturulurken bölge halkının ihtiyaç ve alışveriş alışkanlıkları göz önünde bulundurulmuş ve bu bağlamda öncelikli olarak anchor olarak adlandırılan markalar tercih edilmiştir. Marka karmasındaki çeşitlilik tüketicimiz için tercih nedeni olmamızı sağlıyor.

Hangi tip kampanya veya etkinlikler yapıyorsunuz?

Bölgenin ilk ve tek Alışveriş Merkezi olarak, açıldığımız günden bu yana farklılığımızı ortaya koyan kampanya ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Kampanya yada etkinlikliklerimizi gerçekleştirirken bölge halkımız , ziyaretçilerimiz ve mağazalarımızın beklenti ve önerilerini dikkate alarak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyonlar kapsamında ana düşüncemiz , ziyaretçilerimiz alışveriş merkezimizde bulunduğu süre içinde keyifli ve eğlenceli vakit geçirmesidir. Satışı arttırmaya dair yaptığımız çalışmalar da mutlaka ziyaretçilerimizin ilgi ve beklentilerini karşılayacak nitelikte olmaktadır. 2011 yılında lokasyona daha önce hiç gelmemiş bir çok sanatçımızı konser ve imza günleri vesilesiyle sevenleri ile buluşturduk. Kampanya ve etkinliklerimiz kapsamında 2012 itibari ile 7 günde 7 aktivite sloganıyla her kesime hitap etmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda planlanmış ve uygulanacak bir çok etkinlik 2012 Pazarlama planımızda yer almaktadır. Ziyaretçilerimiz bu yılda da Park 328 AVM’yi ziyaret ederek alışverişin ve eğlencenin keyfine varacak.

Sosyal sorululuk projeleriniz olacak mı?

Sosyal sorumluluk projesi içerisinde 2011 senesinde bir çok çalışma yaptık. Bu projeler Alışveriş merkezimizin 2011 senesinde ziyaretçilerimizden çok yoğun ilgi görmesine vesile oldu. 2012 senesinde de her ay birden fazla sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışmalarımızı planladık. Çünkü bulunduğumuz bölgenin sosyal ve kültürel yaşamına büyük bir etki sağlayan bir kurum olarak sosyal sorumluluk çalışmalarının da öncüsü olmak bizler için son derece önemli. Şu anda yapılan bir çalışmamız da buna bir örnek yaklaşan Sömestr döneminde öğrencilerimizi taçlandırmak için Karnesinde takdir veya teşekkür getiren ilk 500 çocuğumuza sinema ve bowling bileti verdik.

Hızla gelişen alışveriş merkezlerinin gelişimi hususunda düşüncelerinizi alabilirmiyiz?

Perakende sektöründeki gelişmeler neticesinde oluşan markalar ve buna bağlı gelişen sektörün yansımaları bu konuda alışveriş merkezleri ihtiyacını da ortaya çıkarmaktadır. Organize perakendecilik adına Alışveriş merkezlerinde yapılan bu ticaret talebin daha bilinçli ve güvenli ortamlarda yapılmasını şart koşuyor. Bu anlamda alışveriş merkezleri tüketicinin cüzdanını koruma anlamında ticareti şeffaflaştırdığı gibi ülke ekonomisine de katkıları bulunmaktadır. Tabiî ki bu noktada yapılan alışveriş merkezinin bulunduğu nokta, marka karması , fiziki özellikleri ve aynı zamanda yönetimi gibi bir çok faktör göz önüne çıkıyor. Çünkü doğru kriterleri bir arada bulunduran alışveriş merkezleri hem başarı sağlıyor hem de tüketici için bir güven ortamı oluşturarak ülke ekonomisine de katkıları üst seviyeye çıkartıyor.

2012 hedefleriniz nelerdir?
2012 yılında ise hedeflerimizde ziyaretçilerimizin beklentilerine karşılık vererek, Müşteri memnuniyetini arttırmak en önemli kriterimiz olarak adlandırılabilir. Aynı zamanda alışveriş merkezimizin mevcut doluluk oranını korumak ve arttırmak , Osmaniye halkına en kaliteli ,en iyi hizmet sunmak, aktivitelerimizle her geçen gün daha fazlaya kitleye hitap etmek ve bulunduğumuz şehre daha da değer katacak kaliteli projelere imza atmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır.


 
 
PAYLAŞ  | 

  Tüm Hakları Saklıdır.
Sağlık   Otomotiv   Kariyer   Kültür/Sanat   Müzik   Seyahat   Kozmetik  
Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Künye | Reklam | İletişim